11215735_952469038133988_7947698216777905867_n

CZY MOŻNA JEDNOZNACZNIE SKLASYFIKOWAĆ BIAŁKO JAKO SUPLEMENT NA MASĘ LUB REDUKCJĘ?
…nie do końca. Odżywki białkowej nie należy pojmować tylko jako suplement. Białko znajdujące się w odżywce białkowej, podobnie jak to zawarte w produktach mięsnych, jajach, serach, czy rybach, jest tylko jednym z trzech głównych składników pokarmowych obok węglowodanów czy tłuszczu. Każdy z tych składników jest nam potrzebny zarówno w budowaniu masy mięśniowej jak i redukcji masy ciała- różna jest tylko ich ILOŚĆ.

JAK KORZYSTAĆ Z ODŻYWKI BIAŁKOWEJ?
Ilość, czas i pora stosowania odżywki białkowej zależy od indywidualnego zapotrzebowania i rozłożenia makroskładników. Można ją stosować zarówno na śniadanie, obiad i kolację pod warunkiem, że nie dostarczamy w tym samym czasie wystarczającej ilości białka z innych źródeł. Nie ma wcale konieczności jej stosowania w żadnych z tych okresów- jest to dodatek, który może ułatwić i urozmaicić monotonną dietę. Równie dobrze, będąc na masie lub redukcji, można nie korzystać z odżywki białkowej wcale, jeśli jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią podaż białka z innych źródeł.

PODSUMOWUJĄC
Pytania o odżywkę białkową padają niezwykle często, dlatego chciałabym tym postem wyjaśnić, że odżywka białkowa to coś, co może (ale nie musi) być stosowane w diecie. Odżywka białkowa jest odpowiednia zarówno w okresie masy jak i redukcji, zmienne są jedynie jej ilości w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć.

 

One Thought on “Białko- na masę czy na redukcję?

  1. Mam pytanie właśnie dotyczące odżywki białkowej? jaką wybrać? z tego co się orientowałam to większość z nich..jak nie wszystkie słodzone są suklarozą, która nie jest zbyt zdrowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Post Navigation