Wyobraźmy sobie sytuację, że po całym tygodniu racjonalnej i zdrowej diety oraz satysfakcjonujących treningów czeka nas upragniony weekend. Pełni radości wspominamy ostatnie siedem dni swojej pracy, jesteśmy zadowoleni, że nie daliśmy się skusić na żadne ciasteczka ani paróweczki, aż nagle przychodzi czas na sobotnie towarzyskie spotkanie. Z pełnym postanowieniem, że nie tkniemy niczego poza zdrowymi sałatkami, owocami i zieloną herbatą, udajemy się na co weekendowe spotkanie.  Na miejscu (co nie powinno nikogo zdziwić) zastajemy pełno ciast, cukierków, chipsów i pizzy. Nadchodzi czas rozpoczęcia konsumpcji. Wszyscy z uśmiechniętymi twarzami sięgają śmiało po słodkie przekąski, aż nagle ich spokój zaburza widok Ciebie odsuniętej od stołu, ale wciąż uczestniczącej w całym towarzyskim spotkaniu. Nie przeszkadza Ci absolutnie to, że inni jedzą słodycze, jednak za każdym razem kiedy próbujesz przekonać o tym współtowarzyszy, słyszysz to jedno słynne zdanie, że przecież „Od jednego ciastka nie przytyjesz”!

Owszem zgodzę się, ale również nic na tym nie zyskam. Cała istota chudnięcia polega na tym, żeby po całym dniu uzyskać ujemny bilans kaloryczny, więc generalnie nie po to człowiek się stara przez ten cały czas, żeby na koniec dojeść kilkoma ciastkami i zaprzepaścić ten cały niedobór kalorii.
Zgadza się, że od jednego ciastka nikt jeszcze nie przytył, ale i nie schudł, więc jeśli nie macie odpowiednich argumentów wśród znajomych możecie posłużyć się właśnie tym! :)
Pamiętajcie, co innego jeśli mamy ochotę na ciastko a co innego jeśli inni mają ochotę, abyśmy je zjedli :)

Wiadomo, że od czasu do czasu każdemu należy się chwila przyjemności, jednak sami musicie stawiać sobie granice i nagradzać swoje starania. Nie ulegajcie sugestiom innych osób, gdyż to nie oni będą potem świętować Twoje własne wewnętrzne sukcesy.

Trzymajcie się!

 

__________________________________________
FACEBOOK
ASK.FM
INSTAGRAM 

One Thought on “„Od jednego ciastka nie przytyjesz”

  1. bardzo trafne argumenty 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Post Navigation