Nie od poniedziałku, nie od nowego roku, nie od jutra! Jeżeli chcesz walczyć o nowe JA zacznij od DZIŚ.

Jak zacząć?

Przede wszystkim zastanów się dlaczego chcesz zmienić swój wygląd? Ciągłe docinki kolegów i koleżanek, pogarszający się stan zdrowia a może nie mieścisz się już w stare ciuchy? Ale czy chcesz to zrobić dla siebie czy innych? Pamiętaj, że przede wszystkim to Ty masz chcieć schudnąć, a nie ulegać presji z zewnątrz. Bez własnego mocnego postanowienia daleko nie zajdziesz… Kilka cennych porad na początku drogi:

1. Znajdź grupę osób (w pracy, w szkole, na podwórku, na facebooku, na forach internetowych), które podobnie jak Ty chcą zmienić swoje ciało. Wzajemne motywowanie i dzielenie się efektami daje niesamowitą energię do pracy :)

2. Zmień myślenie, trening nie może być koniecznością a przyjemnością (po 21 dniach ćwiczeń i zdrowego żywienia nasz mózg się uzależnia, więc jak to mówią najgorzej jest zacząć).

3. Postaw sobie konkretny cel do osiągnięcia w konkretnym czasie (oczywiście w granicach rozsądku)

4. Nie stosuj żadnych diet cud z internetu! Mam na myśli diety kopenhaskie, atkinsa, białkowe itp. Dieta powinna być dopasowana do Twojego rozkładu dnia, aktywności oraz zapotrzebowania. Powinna zawierać wszystkie niezbędne substancje odżywcze, których nie dostarczą Ci powyższe diety. Tylko mądra i zrównoważona dieta uchroni Cię od efektu jo-jo.

5. Myśl o efektach, przyklej sobie na ścianach sylwetki, które Cię motywują i zerkaj na nie za każdym razem, gdy trzymasz w ręku czekoladę :)

I przede wszystkim bądźcie optymistycznie nastawieni do życia, bo chcieć to móc- ja jestem tego żywym przykładem, a o mojej historii oraz innych zagadnieniach dla osób na początku swojej drogi już w następnych notkach :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Post Navigation