Cześć kochani!

Średnie zapotrzebowanie energetyczne dorosłej kobiety wynosi ok. 1800- 2000 kcal, natomiast dorosłego mężczyzny 2500-2800 kcal.
Zastanawialiście się kiedyś skąd wynika ta różnica?
Nie chodzi wcale o to, że mężczyźni powinni za nas zmywać naczynia i nosić zakupy :D, ale wynika to z odmiennego składu ciała obu płci.
kobmez

W tabeli powyżej przedstawiłam procentowy skład ciała każdej z płci, dzięki czemu możemy zobaczyć że ciało mężczyzn składa się z większej ilości białka i zawiera jednocześnie mniej tłuszczu. Przewaga białek u mężczyzn w dużej mierze skumulowana jest w tkance mięśniowej, która zużywa więcej energii na własne utrzymanie, niż tkanka tłuszczowa. Taka budowa męskiego ciała wynika z odmiennej niż u kobiet gospodarki hormonalnej.
Kobiety natomiast genetycznie mają więcej tłuszczu w swoim ciele, co również uwarunkowane jest hormonami.

Moje drogie Panie, niestety zawsze będziemy skazane na widok mężczyzn, którzy bezkarnie mogą pochłaniać podwójny obiad, a i tak będą mieli o wiele mniej tłuszczu od nas 😛 Nie oznacza to jednak, że mamy w 100% godzić się z tym losem. Naszym jedynym ratunkiem są ćwiczenia :) Aktywność fizyczna wpłynie na zwiększenie masy mięśniowej (nie mylić z kobiecą sylwetką kulturystyczną!) w naszym ciele, a tym samym nasze zapotrzebowanie kaloryczne wzrośnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Post Navigation