Waszych pytań o ćwiczenia rozciągające nie było końca. Dlatego dodaję drugi post z kolejnymi propozycjami ćwiczeń rozciągających :) Przy okazji miałam okazję przetestować sportowe, elastyczne legginsy firmy Galaxy Active Wear (facebook), które wyjątkowo przypadły mi do gustu na siłownię, ze względu na fajny przewiewny materiał, rozciągliwość i świetny wzór.

Jest to druga i jeszcze nie ostatnia część tego cyklu :) Pierwszy post możecie znaleźć pod tym linkiem:

Pierwsza część

1. Rozciąganie mięśni czterogłowych.

20150404_175729

Ćwiczenie wykonujemy w pozycji stojącej. Jedną ręką chwytamy za kostkę a drugą wyciągamy do boku lub do przodu (aby pomóc w utrzymaniu równowagi). Żeby nie chwiać się na boki należy mocno napiąć brzuch, wyprostować plecy i wypchnąć do przodu klatkę piersiową. Ważne jest to, aby kolana były złączone. Ćwiczenie wykonujemy przez 30-60 s na każdą nogę.

2. Dociąganie kolana do klatki piersiowej.

20150404_175544

Z poprzedniej pozycji możemy bezpośrednio przejść do przyciągnięcia nogi do klatki piersiowej. Tu również należy pamiętać o prostych plecach, mocno napiętym brzuchu i wypiętej klatce piersiowej. Ćwiczenie wykonujemy przez 30-60 s na każdą nogę.

3. Otwarcie nogi do boku.
20150404_175748
Kolejnym ćwiczeniem, które możemy wykonać bezpośrednio po dwóch poprzednich jest otworzenie nogi do boku. Aby utrzymać równowagę należy podobnie jak wcześniej wyprostować plecy, napiąć brzuch i wypiąć klatkę piersiową. Pomocna w utrzymaniu równowagi będzie skierowana do boku druga ręka. Ćwiczenie wykonujemy przez 30-60 s na każdą nogę.

4. Rozciąganie w szerokim przysiadzie
20150404_175958

To ćwiczenie wykonujemy wychodząc z szerokiego przysiadu. Stopy i kolana muszą być skierowane na zewnątrz, kąt pomiędzy łydką a udem wynosić 90 stopni, a plecy powinny być proste. Ręce umieszczamy na kolanach i delikatnie rozszerzamy je jeszcze bardziej rozciągając. Jeśli czujemy się na siłach możemy prostować raz jedną, raz drugą rękę (jak na zdjęciu) co spowoduje jeszcze lepsze rozciągnięcie. Ćwiczenie wykonujemy przez 30-60 s na każdą nogę.

5. Rozciąganie tzw. „kolana biegacza”
20150404_180305
Ćwiczenie rozpoczynamy od zaplecenia nóg tak, aby zewnętrzna część lewej stopy dotykała wewnętrznej części prawej stopy. Bardzo ważne, aby obydwie nogi były proste w kolanach. Z takiej pozycji po woli schodzimy do skłonu. Nalezy zwrócić uwagę, aby plecy były cały czas wyprostowane. W tej pozycji powinniśmy czuć jak rozciąga się zewnętrzna część kolana jednej nogi oraz mięsień dwugłowy drugiej. Ćwiczenie wykonujemy przez 30-60 s na każdą nogę.

Dzięki za odwiedzenie mojego bloga! :)

5 Thoughts on “Ćwiczenia rozciągające na nogi (cz. 2)

  1. Elegancko, że tworzysz nowe wpisy. Twój styl jest niezwykle nowoczesny.

  2. Niezwykle ciekawy artykuł. Można zauważyć, że doskonale orientujesz się w takich tematach.

  3. Sumiennie oraz ściśle zaprezentowane. Dzięki!

  4. Wyśmienity materiał, wypisany czytelnymi powiedzeniami.

  5. Ostatnie Twoje przemyślenia wiele mnie nauczyły. Jestem ciekaw co jeszcze planujesz napisać. Będę odwiedzać Twoją stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Post Navigation